Na jaką sukienkę warto postawić?

12 stycznia 2021 By admin
sukienka ciemna

Kobiece ciało przyjmuje wiele różnych kształtów i rozmiarów, z których wszystkie można celebrować. Znalezienie krojów, w których osoba najlepiej się prezentuje, zależnie od potrzeby, jest kluczowe. Nie zawsze chodzi o noszenie najmodniejszych strojów, ale tak naprawdę o wybór odzieży, która sprawia, że osoba czuje się pewnie. Sukienka może być najlepszym przyjacielem kobiety. Należy pamiętać, że żadne ciało nie kształtuje się jednakowo – w modzie prawie nic nie pasuje idealnie do każdego typu sylwetki.

Pierwszym krokiem w doborze jest rozpoznanie swojego kształtu ciała. Większość kobiet należy do jednej z czterech kategorii: kształtu gruszki, klepsydry, jabłka lub sylwetki atletycznej. Gdy już ustali się swój kształt, następnym krokiem jest dopasowanie idealnej sukienki, jej stylu i fasonu.

Należy przyjrzeć się jakie kroje przyjmują modne sukienki damskie

Strój w linii A skrywa słabo określoną talię. Dzięki szerokiemu fasonowi, nogi wyglądają na szczuplejsze. Niewskazana dla osób z szerokimi ramionami.

Sukienka bodycon wyrównuje sylwetkę w przypadku dużych ramion i podkreśla talię, a osoby z szerokimi udami lub dużymi kolanami powinny jej unikać.

Baskijska kreacja dodaje objętości w okolicy bioder. Im większa górna połowa ciała, tym szerszy powinien być fason. Niezalecane dla niskich kobiet.

Strój „Baby Doll” to sukienka dla kobiety niskiej i drobnej, ale osoby o słabo zarysowanej talii powinny jej unikać.

Sukienka koszulowa – szczupłe kobiety powinny nosić tę sukienkę z paskiem, jednak nie jest dobrym wyborem dla osób z dużym biustem.

Ubiór z podwyższoną talią podkreśla biust. Maskuje wady brzucha i talii. Zmniejsza długość górnej części tułowia. Nie nadaje się dla osób z szerokimi ramionami.

Sukienka w fasonie tuby „zarysowuje” duże uda. Sprawia, że postura wydaje się mniej zgrabna z szerokimi ramionami i dużą klatką piersiową.

Obcisły strój do kolan wydłuża sylwetkę za pomocą braku bocznych szwów. Niewskazana do kreacji bez butów na wysokim obcasie.

Prosta sukienka maskuje wady ud. Sprawia, że kobieta wydaje się wyższa. Niezalecane dla osób z dużym biustem.