Modne koturny

11 maja 2021 By admin
buty sandały na koturnie

Buty na koturnie od dawna nie wychodzą z mody. Można je nosić zamiennie ze szpilkami. Koturn lepiej stabilizuje stopę i zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu koturny są znacznie wygodniejsze niż szpilki.

Dla kogo koturny?

Obuwie na koturnie podwyższa stopę na całej długości. Dzięki temu można uzyskać efekt optycznego wydłużenia sylwetki. Jednak należy pamiętać, że gruba podeszwa nadmiernie obciąża dolne partie ciała.

Z tego względu takie obuwie nadaje się przede wszystkim dla posiadaczek długich, szczupłych nóg. Ponadto jest to ratunek dla pań, które mają bardzo chude nogi, ponieważ optycznie je poszerza.

Buty na koturnie polecane są również dla posiadaczek dużego biustu i szerokich ramion. Przy takiej sylwetce wskazane jest optyczne obciążenie dolnych partii ciała.

Kto powinien koturnów unikać?

Damskie obuwie koturny nie wyglądają dobrze u pań, które mają grube łydki. Również niskie kobiety i posiadaczki krótkich nóg powinny się koturnów wystrzegać. Przy takich typach sylwetki koturny sprawią, że wygląda ona na zbyt obciążoną.

Panie, które nie są zbyt szczupłe, powinny wybierać koturny w kolorach pastelowych lub zbliżonych do koloru karnacji. Nie jest wskazany kolor ciemny, ponieważ przyciąga uwagę do zbyt szerokich partii ciała.

Stylizacje z koturnami

Buty na koturnie dobrze komponują się z luźnymi sukienkami i spódnicami, uszytymi z lekkich i zwiewnych materiałów. Koturny świetnie się wpisują w styl boho, który jest popularny w okresie letnim.

Ubrania w stylu boho pomagają maskować niedoskonałości sylwetki, a buty na koturnie zapewniają wygodę przez cały dzień. Warto więc mieć w garderobie zarówno sandały, jak i czółenka na koturnie. Najlepsza opcja takiego obuwia to damskie obuwie koturny wykonane ze skóry naturalnej lub zamszu. Takie obuwie posłuży przez kilka sezonów.